Úvodní strana » Reference » ROK 2018 » RD CHUDČICE

RD CHUDČICE, EVŽEN KLUSÁK

První zkušenost:

S panem Jenešem jsem se poprvé seznámil v roce 2012, kdy Referenční dopis p. Klusák - foto s podpisem.jpgjsme si pořizovali nový domek v Chudčicích. Domek realizovala jiná stavební firma, která si ale pana Jeneše objednala na pokládku velkoformátové dlažby do celého domku jako subdodávku na práci. Sám jsem si koupil velkoformátovou dlažbu s tím, že jsem chtěl, aby naprosto ve všech pokojích všude na sebe navazovala spára, včetně schodů a dlažba plynule procházela přízemí i prvním patrem bez zbytečných prořezů, atd… Celkem se jednalo o 150 m2. To nebyl úplně jednoduchá úkol !!! Pan Jeneš měl na tuto práci 5 dnů. Když jsem se přišel první den večer podívat na stavbu, nebyl na zemi nalepen ani jeden kus dlažby, jen všude byly nakresleny samé čáry. Byl jsem docela nervózní, ale právě naopak, pan Jeneš chtěl maximálně vyhovět mému přání, proto první den věnovat pouze rozměřování všech místností, schodů a dalších pokojů. Odjel jsem na 4denní služební cestu a těšil se na pátek, až uvidím posun, ale vnitřně jsem nevěřil, že bude vše hotové. V pátek odpoledne přijdu na stavbu – všude klid, žádný řemeslník???? Vejdu do domu a nevěřím svým očím – dlažba 100% položena, všude krásně procházely spáry. Již byly hotové a zasilikonované sokly včetně akrylu, atd… Prostě bylo hotovo a ve skvělé kvalitě. Bohužel, nemohl jsem panu Jenešovi ani poděkovat, protože jsem ho již neviděl – jak píši výše, byl na stavbě jako subdodavatel. Dlažbu a provedení práce nám všichni dodnes obdivují.

Náhoda?:
Minulý rok byla možnost koupit stavební pozemek za našim domem. Rodinná rada rozhodla, že pozemek koupíme, s manželkou si na pozemku postavíme menší přízemní domek a dnešní dům necháme dětem. Pozemek jsme koupili a v tu chvíli se spustila „mašinérie“ vyřizování papírů, podkladů a razítek. Jedním z podkladů, které jsem potřeboval, byl souhlas sousedů. Proto jsme se vydal za jedním ze sousedů do jeho firmy, aby mně projekt podepsal. Přijedu k firmě a co nevidím…. Ve stejné budově má kancelář i pan Jeneš. Náhoda nebo osud???? Tak jsem sousedův podpis spojil i s návštěvou pana Jeneše. Hned jsme se domluvili, že se na projekt podívá, nacení, poradí, atd….

Před samotnou realizací:
Pan Jeneš je obchodník, stejně, jako jsem i já, proto jsme se v rámci rozpočtu párkrát neshodli na sumách, ale nakonec jsme se na všem domluvili. Nechtěl jsem nejlevnějšího řemeslníka „Frantu Pírka“, ale zkušeného a profesionálního stavaře, který můj dům postaví, jako by si dům stavěl sám pro sebe. Mimo jiné, kromě domu jsme řešili i realizaci okolí cca 900m2 – zídky, nájezdy, bránu, podloží, zámkovou dlažbu, zahradu a všechny další činnosti spojené s finalizací okolí domu.  

Průběh:
Vzhledem k tomu, že pan Jeneš má podobných staveb několik, navíc pracuje na dalších větších projektech, bylo důležité dobré naplánovaní a sladění termínů. Vše nakonec klaplo na jedničku a dům byl hotový dokonce v předstihu. Nakonec, snad mimo okna, realizoval kompletní stavbu pan Jeneš sám a na centimetry přesně. Moji realizátoři subdodávek – okna, dveře, kuchyně, byli naprosto spokojení se stavební připraveností a kroutili hlavou, že takové roviny a přesné míry ještě neviděli. Hrubá stavba včetně příček byla opravdu provedena snad na milimetry přesně. V rámci realizace jsem se dozvěděl mnoho nového a hlavně jsem byl na několik mých „špatných“ názorů upozorněn, že takto asi ne…., ale existují jiné varianty. Prostě, pan Jeneš nechtěl jen postavit dům, ale byl i dobrým rádcem a mentorem, který mně občas otevřel oči. Jeho perfekcionalismus je až neuvěřitelný – například, když se vylévaly věnce betonem, nechal asi hodinu čekat auto míchačku s betonem včetně auta s pumpou, protože chtěl ještě doladit armování a některá místa ještě svařit. Pan Jeneš chtěl mít práci prostě udělanou na 110%. A takových případů bylo více...     

Závěrem:
Dnes je již dům hotov, ještě zbývají nějaké dodělávky v okolí domu, které ale nespěchají, potom nás čeká kolaudace a jak nakoupíme všechno vnitřní vybavení, tak se s manželkou můžeme nastěhovat.

Tento referenční dopis není panem Jenešem jakkoliv upraven nebo dokonce objednán na míru. Vůbec, ne. Sám jsem se panu Jenešovi nabídnul, že rád tento dopis sepíšu, protože dobrá práce si dobrou referenci zaslouží. A klidně se na mě může kdokoliv obrátit a přijít se na samotný dům podívat. Rád výsledek práce pana Jeneše osobně ukážu.

Děkuji.

Kamil Jeneš Dis.

obchod, realizace

Tel: +420 605 714 780

info@zednictvi-jenes.cz

Petra Valentová

fakturace a administrativa

Tel: +420 608 714 790

asistent2@zednictvi-jenes.cz

Najdete nás

Čebínská 228,

666 03 Hradčany


Fakturační adresa

ZEDNICTVÍ JENEŠ, s.r.o.

Čebínská 228,

666 03 Hradčany

IČ: 03913856

DIČ: CZ03913856

Číslo účtu

107-9649120227/0100